Czas trwania projektu 1.06.2019 - 31.08.2019 (dla mieszkańców Gminy Białaczów)

Zadanie realizowane przy wsparciu środków Gminy Białaczów ma na celu propagowanie sportowego i aktywnego spędzaniania czasu przez mieszkańców gminy. Przewidziane są: Rajd terenowy z okazji dnia dziecka, zajęcia nauki tenisa oddzielnie dla młodszych i starszych mieszkańców, oraz wyjazdy na pływalnie w Opocznie.Projekt zakończy turniej tenisowy, okraszony poczęstunkiem. 

Dzieje się...

       Projekt oficjalnie rozpoczął się w dniu dziecka, chociaż przygotowania trwały o wiele wcześniej. Wolontariusze przygotowali trasę rajdu terenowego przez lasy Sołectwa Parczówek, a po drodze zostały pochowane literki które odszukane utworzyły hasło. Uczestnicy rajdu inaugurującego projekt po drodze mieli do wykonania różne zadania ruchowe i intelektualne. Zgodnie z hasłem byli juniorzy ( poniżej piątego roku życia ) i seniorzy (dobrze po sześćdziesiątce). Podczas poczęstunku najmłodsi uczestnicy z zebranych literek ułożyli hasło "PARCZÓWEK KOCHA TENIS", starsi w tym czasie relaksowali ciało na siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, oraz sadzonki drzewek. 

       W czerwcu rozpoczęły się zajęcia nauki tenisa oddzielnie dla juniorów i seniorów. Obydwie grupy spotykają się na korcie dwa razy w tygoniu po godzinie.

- JUNIORZY W PONIEDZIAŁKI I ŚRODY O 17`30

- SENIORZY WE WTORKI I CZWARTKI O 18`00

       Po zakończeniu prac serwisowych na basenie w Opocznie rozpoczęliśmy również spotkania na "OPOCZYŃSKIEJ FALI". Terminy wyjazdów na pływalnie ustalane są i podawane podczas zajęć tenisowych........ CDN......