• LICENCJA KLUBOWA 2021
    LICENCJA KLUBOWA 2021

    Najbliższy planowany turniej, to HMWŁ.....

WYNIKI SĄ TUTAJ.

21.12.2019 w sobotę odbył się turniej Tenis 10 „SZUMI WINTER CUP 2019”. Kategorie czerwona, pomarańczowa i zielona rozegrane zostały zgodnie z zasadami PZT. Po raz pierwszy miała miejsce rywalizacja w kategorii „KOLOROWEJ”, w której spotkały się dzieci powyżej 10 roku rozpoczynające przygodę z tenisem. Ale po kolei.

Tegoroczne rozgrywki są już VII edycją rywalizacji Tenis 10 wspieranych przez Kamila Majchrzaka. Sam Kamil zazwyczaj osobiście dopinguje uczestników, jednak w tym roku cykl przygotowań do wielkoszlemowego Australian Open nie pozwolił na przyjazd do Opoczna. Dzisiejsza technika pozwoliła jednak na uczestniczenie zawodnika TOP 100 ATP w imprezie. Turniej rozgrywany był równocześnie na trzech halach sportowych. Na sali gimnastycznej w Petrykozach na dwóch kortach rywalizowały dzieci do lat 8, tzw. kategoria czerwona, oraz kategoria „kolorowa”. Na hali przy szkole podstawowej nr3 w Opocznie rozgrywane były mecze przez dzieci do lat 10, tzw. kategoria zielona. Biuro turnieju tradycyjnie mieściło się w Zespole Szkół Prywatnych, gdzie na dwóch kortach w hali grały dzieci do lat 9, czyli kategoria pomarańczowa.

Organizatorzy od lat przyjęli, że dla sprawnego przeprowadzenia turnieju każde spotkanie nadzorowane będzie przez sędziów. Gorące podziękowania dla Wolontariuszy (Adrian Popecki, Piotr Orłowski, Jeremi Wilk, Kacper i Błażej Wereszka), którzy będąc wychowankami klubu znajdują czas na wsparcie młodszych zawodników. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, oraz kupon na domowy obiad przyrządzony na stołówce szkolnej. Rodzice i kibice na każdej z hal mieli możliwość wypicia kawy, lub herbaty oraz przegryźć słodkie małe co nie co.

Samo rozdanie nagród miało trochę nietypowy przebieg. Na miejscu wręczenia dokonał Dyrektor Turnieju. Dzięki połączeniu internetowemu „SZUMI” był cały czas obecny podczas ceremonii. Każdy z uczestników przybił piątkę, oraz mógł porozmawiać z Kamilem. Oczywiście była też chwila wspomnień, rady doświadczonego już zawodnika dla młodszych koleżanek i kolegów i seria pytań. Czy w Australii są koale? Czy dużo trzeba trenować? Czy nie boisz się rekinów? Dlaczego do nas nie przyjechałeś?

Organizatorzy składają gorące podziękowania osobom, których wsparcie pomogło sprawnie i atrakcyjnie zorganizować Szumi Winter Cup 2019:

Sławomir Jaciubek (CERAMIK STUDIO) – ufundowanie i wykonanie statuetek i pucharów

Burmistrz Opoczna Pan Dariusz Kosno – wsparcie finansowe

Wójt Gminy Białaczów Pani Barbara Goworek – wsparcie finansowe

Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie – udostępnienie hali sportowej dla przeprowadzenia rozgrywek, oraz zaplecza organizacyjnego

Szkoła Podstawowa Nr3 w Opocznie – umożliwienie przeprowadzenia rozgrywek na hali sportowej

Szkoła Podstawowa w Petrykozach – umożliwienie przeprowadzenia rozgrywek na sali gimnastycznej

Po zamknięciu turnieju zapadła decyzja o kontynuowaniu cyklu w roku następnym, lecz również o zorganizowaniu rozgrywek w sezonie letnim pod nazwą „SZUMI SOMER CUP” na kortach otwartych.